Ian Somerhalder Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Asignat X i Paul Wesley: Intervju

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Asignat X i Paul Wesley: Intervju Empty Asignat X i Paul Wesley: Intervju Pet Dec 30, 2011 9:00 am

Chèri

Chèri
Moderator
Moderator

Asignat X i Paul Wesley: Intervju 1a

Tokom prve dve sezone velikog hita CW-a VAMPIRSKI DNEVNICI (četvrtak u 8 pm), bilo je lako razlikovati Salvatore braću. Stefan, koga glumi Paul Wesley, je bio onaj dobri koji nikada nije želeo da ubija ljude, i Damon, koga glumi Ian Somerhalder, je bio onaj zločesti, koji je ubijao koga i kada je želeo. U 3. sezoni je situacija obrnuta. Stefan je probudio svog unutrašnjeg Džeka Trboseka, dok Damon, zajedno sa Stefanovom ljudskom devojkom Elenom (Nina Dobrev) pokušava da povrati starog Stefana.

Wesley ima eksploziju promena u Stefanu. Ovo nije jedini natprirodni junak koga je glumio do sada – 2006. i 2007. Wesley je bio polu-anđeo Aaron Corbett u ABC porodičnoj seriji FALLEN, baziranoj na Thomas Sniegowski novelama. Takođe je bio i vukodlak i Luthor. Govori o agresivnom Stefanu, skoro-anđeoskom Aaron-u i ostalim poslovima.

ASIGNAT X: Da li ste se radovali ulozi Stefana kao pravog lošeg momka ove sezone?

PAUL WESLEY: Da, više od bilo čega. Želim da glumim različite likove u životu, i nisam želeo da budem stereotipan, tako da je ovo odlična prilika za mene da pokušam nešto drugačije.

AX: Da li si se samo nadao da će razvoj karaktera da dođe usput, da li si znao šta će da se desi ili je to bilo veliko inenađenje?

WESLEY: Ne. Rekao sam (producentima) – Julie (Plec) i Kevinu (Williamson), ‘’Gledajte, stvarno bih voleo da uradim nešto.’’ I oni su rekli, ”Super”, i složili su se. Ne želimo ništa da bude suvišno – želimo da sve bude sveže za gledaoce.

AX: Glumio si i neke druge horor/naučno-fantastične/magične likove pre Stefana…

WESLEY: Glumio sam Lucasa Luthora u SMALLVILLU. Uradio sam i (vukodlakov) show koji se zvao WOLF LAKE (na CBS-u). I onda sam uradio i prvu epizodu za WB koja nije prošla.

AX: Stefan je velika promena u odnosu na tvoje prošle serije, Aaron-a u FALLEN-u. Kada si uradio tu verziju filma za TV, da li si mislio da će da se pretvori u seriju?

WESLEY: Kada sam snimio prvu epizodu, znao sam da će biti film od 2 sata bez obzira na sve. Znao sam da će se emitovati. Znao sam da je kvalitet produkcije bio fenomenalan. Nisam bio siguran da li su mogli da to priušte (seriju), zato što je već bilo dosta specijalnih efekata i puno scena akcije. Ali nisam bio preterano iznenađen. To je bila moja 5. pilot epizoda po redu i bila je jedna od najboljih koje sam ikada odradio.

AX: Da li si uopšte bio upoznat sa novelama Toma Sniegowskog na kojima je bazirana FALLEN?

WESLEY: Priznajem da nisam bio upoznat sa njegovim knjigama uopšte. Ali sam očigledno otrčao do knjižare i kupio ih sve i pročitao, većinu njih, i on je odličan pisac. To su predivne knjige. On je predivan pisac.

AX: Kako bi opisao Aaron-a?

WESLEY: Kao povučenog, malo mračnog, neprijatnog u sopstvenoj koži, ne zna ko je. Nije siguran u sebe. Dobra je duša, osoba, mlad je. Još uvek želi da odraste i ima odgovornosti starije osobe, tako da mislim da nosi težak teret na svojim plećima, ali sve u svemu, mislim da je jak.

AX: Da li radiš nešto drugačije kada snimaš poseban žanr od prave drame?

WESLEY: Mislim da je to više o čovekovom stanju koje baziraš na stvarnosti. Bez obzira kakve su okolnosti, moraš da baziraš to u stvarnosti. Moraš da budeš ljudsko biće na Zemlji i iskusiti to. Ako gledaš na to kao: ”Oh, ovo je samo fantazija”, onda ne unosiš dovoljno iskrene emocije u to. Ne možeš da gledaš na to pristrasno, moraš da uneseš objektivnost u celu stvar.

AX: Kada glumiš ove stvari, da li dođeš do analogija u svom umu, na primer ” Pa, ne ujedam stvarno ljude, ali ako sam udarao nekoga…” ili ”Ne letim ja stvarno, ali ako sam vozio motor… ”ili da li mislis ”Ok, ja sam neko ko leti i ujeda ljude, i ovako se osećam u vezo toga?”

WESLEY: Interesantno je. Ne znam da li uopšte i analiziram do te mere. Mislim da je dosta instinktivno. Stvarno pokušavam da zamislim kako bi bilo, ne zbog karaktera ali zbog Paul-a, da iskusi ove stvari. Tako da pretpostavljam da koristim ove analogije. Mislim da se moje metode menjaju, to je ono na šta se sve svodi.

AX: Fizički, koja je najteža stvar koju si uradio kao glumac? Posao sa žicom, gde tvoj lik leti ili skače natprirodne visine?

WESLEY:
Rad sa žicom je užasan. Mrzim ga. Neću da lažem. Bukvalno boli. Imaš scenu gde moraš da glumiš, moraš da budeš u elementu, i onda imaš onaj užasan bol u delu prepona, jer tvoja cela težina je uglavnom oslonjena na žicu koja je oko tvojih slabina. Strašno je. Ko god kaže da je zabavno laže. Ali, stisnuću zube i onda kada vidim finalni produkt da li ću biti srećan šta sam uradio? Da. Ali ako ćete da me pitate (smeje se), nije zabavno.
:
AX: Da li si zadovoljan/iznenađen plamenom fanova koga su VAMPIRSKI DNEVNICI stekli ovog puta?

WESLEY: Oh, bože. To je san koji se ostvario. Niko ne želi da bude deo prikazivanja 7 godina koje ima nizak stepen popularnosti. To je ono što želiš da radiš – želiš da uzbuđuješ ljude svih godina, i osećam kao da VAMPIRSKI DNEVNICI rade upravo to. Nisu samo deca ili mlade devojke – ima njih puno, ali ima puno ljudi mojih godina i to je lepo.

AX: I šta bi ti želeo da ljudi izvuku iz VAMPIRSKIH DNEVNIKA u ovom trenutku?

WESLEY: Samo ne želim da bilo ko zna šta da očekuje, da zna šta sledeće dolazi, od glumaca ili scenarija.

Izvor: vampires.rs

2Asignat X i Paul Wesley: Intervju Empty Re: Asignat X i Paul Wesley: Intervju Pet Dec 30, 2011 2:58 pm

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

Možda i pogledam Fallen čini se zanimljivo HAPPY

http://www.iansbalkan.com

3Asignat X i Paul Wesley: Intervju Empty Re: Asignat X i Paul Wesley: Intervju Pon Jan 02, 2012 3:06 pm

PopCorn

PopCorn
Moderator
Moderator

7 godina jel to on ozbiljno???
pa ovo bi onda bila vec koja 5 godina(tj tek su usli u 5)..necu da traje jos tako kratko...
inace ne znam dosta mi je sci/fi za sada ai ne zanima me bas ovaj fallen

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu