Ian Somerhalder Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

WORLD MEET BOY: Steven R. McQueen talks to Teen Editor Eanna Morrison Barrs

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

WORLD MEET BOY: Steven R. McQueen talks to Teen Editor Eanna Morrison Barrs Quote1


Nema sumnje da kada je Steven R. McQueen odlučio da postane glumac, morao je preći preko mnogo toga. Posle svega, on je unuk legendarne ikone scene Stevea McQueena (njegovog imenjaka!), čoveka koji je bio jedna od najvećih zvezda šezdesetih. Poznat kao "King of Cool" celoj generaciji - i lični idol modernih dana uključujući i Brad Pitta - Steve McQueen je ostao zapamćen u filmovima kao što su "The Great Escape", "Bullit" i "Papillon".

Ali, kao glumac, mladi Steven se nikada nije oslanjao na korene svoje porodice, bio je odličan da ozida svoje sopstvene stepenice do vrha. Svoju karijeru je počeo 2005. godine sa gostujućim ulogama u TV serijama kao što su "Ewerwood", "CSI: Miami". Ali 2009. godine je počelo ono pravo - kada je dobio ulogu Jeremya Gilberta u "The Vampire Diaries," tada je njegova karijera počela da gradi spomenik.


Površinski, "The Vampire Diaries" svom uspehu može zahvaliti na fenomenu "Twilight", ali uprkos sličnosima u scenariju radnje, serija (bazirana na knjigama L.J. Smith koje su izašle godinama pre Twilight sage!) je dokazala da može biti jedinstvena i samo svoja i da je mnogo više od običnog vampirskog trougla. Dokaz leži u bazi fanova, širi se kao kuga, sa različitom publikom, koja uključuje i moju osamdesetogodišnju baku koja obožava seriju!

Na snimanju u Vancouveru, McQueen je osetio hladne i vlažne zime na zapadu Canade. A onda je otišao u sunčanu Georgiu da snima nastavak serije. Glumcu nije smetala kiša, iz toga je proizašlo, on je uživao u slikovitom gradu i njegovoj divljini.
"Vancouver je bio čista zabava. Završili smo putem do Whistlera," seća se McQueen. "Bio je to divan period." I ako su interesi za muziku ovog glumca od nekog značaja (Nirvana, The Kooks, Lil' Wayne, Counting Crows i Mike Snow su mu omiljeni izvođači!) izlet je sigurno uključivao serenadu uz vatru koju je izveo McQueen koji takođe svira gitaru i peva. Njegov melodični hobi je objasnio tako što nam je rekao da se u ovom trenutku ne bavi samo serijom: "Uživam svirajući muziku. To može biti terapeutsko," kaže on. "To će možda biti nešto na što ću se fokusirati u budućnosti."

Kada je reč o Stevenom liku, Jeremyu, njegov život se popunio sa serijom uznemirujućih događaja koji su došli nazad da ga love (bukvalno!) ove sezone. Od prvog dana u seriji Jeremy je okružen smrću i komplikacijama iz paranormalnog sveta. Tinejdžerski narkoman koji se bori da se oporavi od nagle smrti svojih roditelja, a onda je pogođen sa smrću novostvorenog vampira Vicki, koja mu je bila devojka, a onda sa smrću svoje druge devojke, Anne, koja je takođe bila vampir.

Do sada, u drugoj sezoni, McQueenov lik je i dalje nastavljao prema dole. Proganjan je od strane duhova svojih devojaka iz prošlosti (samo on je mogao da ih vidi i čuje!), Jeremy je samo išao dalje od normalnog života. Kada smo ga pitali o evoluciji njegovog lika, McQueen je rekao: "Mislim da ovaj lik nema više nigde da ide, osim na gore. Bio je tako slomljen i slab da je polako postao ja. Mislim da (ove sezone) ćete primetiti mnogo promena."

Ali ne očekujte da transformacija bude jedna od tih promena. Iako je bila pretnja prošle sezone kada je publika videla Jeremya da je nahranjen vampirskom krvlju, da bi se pretvorio u hladnog vampira i ugasio emocije, izgleda da će Jeremy da se približi svojoj ljudskosti i da ostane jedan od "običnih ljudi u Mystic Fallsu".
"Uživam u igranju čoveka u ovom svetu fantazija," kaže McQueen koji je srećan što neće videti Jeremya kako postaje vampir, vukodlak ili hibrid.

I još jedna stvar u kojoj uživa je uspeh ove serije, uspeh za koji je McQueen rešen da ne dopusti da ga povuče. Za ovog mladog glumca, to stvarno nije opcija. Kako on zaključuje: "Na kraju ćemo svi igrati napravi-veruj za život. Mislim da bi bili blesavi da pustimo da nam to isklizne iz glave."

Tokom intervijua, Steven je snimio photoshoot za Hardly Magazine - pogledajte ga ovde

Prevela: Anette
Izvor: Hardly Magazine
© Ian Somerhalder Balkan

http://www.iansbalkan.com

DEfire

DEfire
Throw a dollar
Throw a dollar

Hmh, nisam znala ni čiji je sin, niti unuk. Ne znam ni sada ko je taj, shame on me.
Drago mi je da se izborio za svoje mjesto u toj porodici (što se glume tiče). Sigurna sam ja da će on imati još mnogo ponuda poslije TVD-a.
Jeremy mu je svakako otvorio put Svjetskoj slavi. Dobro, ona prva sezone
kada je bio samo glup, možda i nije, ali sada, sva ta situacija sa Annom mu
je definitivno 'prišila' na hiljade fanova. Mene također ^^

puno sreće.
shooting je amazing. <3

http://robertpattinsononline.blogger.ba/

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

Ja sam Stevenov fan od prve epizode, tako je divan. Imao je i onu kosu koja me 'obara' sa nogu XDD
Znala sam da je unuk od Stevea, ali nemam pojma ko je taj lol
I drago mi je da se Steven bori i da nije razmažen i da želi uloge po cenu toga što je nečiji sin ili unuk. Bleh.
Photoshoot je divan, baš sam se neki dan pitala kada će i njega slikati HAPPY

http://www.iansbalkan.com

Chèri

Chèri
Moderator
Moderator

Čula sam, baš ovde na forumu, skoro da je njegov unuk, ali iskreno ne zanima me, jer se ovde radi o Stevenu a ne o njegovom dedi.
Steven je zaista odličan glumac, pred kojim su tek godine karijere.
Odlično mu leži uloga Jeremija. Snađe se u svakoj situaciji. Stvarno, Jeremy mu je otvorio put ka slavi.
Nadam se da će imati još dosta uloga koja će dići još više, jer je zaista dobar glumac, koji se ne probija do uloga s time da mu je Steve deda, već se bori da mu ta uloga pripadne baš njegovom zaslugom.

Photoshoot je odličan. Steven je prelep! ^^

PopCorn

PopCorn
Moderator
Moderator

o da slazem se sa vama..Bas je talentovan i vijrdan..
Nadam se da ce za njega biti uloga vecih od ove u TVD-u...
I yanimljivo je kako svaka tragedija u TVD utice na Jeremyja iako on skro nikada nema uticaja na nju...

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu