Ian Somerhalder Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu?

+2
WickedGames
Chèri
6 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Pon Maj 21, 2012 7:40 pm

Chèri

Chèri
Moderator
Moderator

Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? 01-300x225

Stvarno volimo Meta, pa bismo ga možda i mi izvukli iz auta koji tone u finalu treće sezone „Vampirskih Dnevnika“, takođe. Ali Stefan nije tako blizak sa njim, pa zašto se pokorio Eleninim željama i spasio njenog drugara? Izvršni producentkinja Džuli Plek je objasnila to i još mnogo stvari o „The Departed“ epizodi u intervjuu sa The VRO.

Ako ste mislili da je mlađi Salvatore ostavio Elenu u autu zbog svog karaktera, niste jedini. Plekova je rekla da se Pol Vesli oseća isto tako. Rekao joj je: „Ne postoji šansa da bi je Stefan ostavio da umre… Ne padam na to ni za minut.“ Ali po mišljenju Plekove, veza Stefana i Elene razvija se na tome što poštuju izbore jedno drugog. Iako bi Dejmon zgrabio Elenu i ne bi se ni osvrnuo, Stefan ju je poslušao. Uostalom, Stefan nije ostavljao Elenu, objašnjava Plekova, on je, prosto, prvo pomagao Metu: „To je lepota njihove dinamične veze i osnovna razlika između Dejmona i Elene i Stefana i Elene,“ rekla je Džuli.

I iako bi Dejmonova odluka bila drugačija, Plekova misli „da ni jedan ni drugi ne bi pogrešili.“ Pa, Metovi fanovi veorvatno imaju drugo mišljenje, ali ima i Elena: „Ako bi Stefan spasio Elenu i pustio Meta da umre.. Ne znam da li bi Elena ikada mogla da se oporavi od toga.“

Za one koji su zabrinuti da je Elenin izbor okončao Delenu, Plekova vam nudi malo nade (i moli vas da prestanete da joj šaljete tvitove pune mržnje). Onaj trenutak kada smo saznali da Elena jeste upoznala Dejmona prvog nije jedino iznenađenje: „Postoji mnogo više o ovoj vezi nego što čak i Elena zna… to samo otvara vrata za dalje istraživanje,“ obećala je Džuli. Ali podsetila je fanove da serija nije samo o ljubavnom trouglu: „Ovo nije Stefan-Elena serija. Ovo nije Dejmon-Elena serija.“ Kako god, Plekova upozorava da vam je potrebno strpljenje i ako podržavate Stefana i ako podržavate Dejmona. Elenin svet će se upravo okrenuti naopačke.

Njen vampirizam će uticati na svaku vezu u Eleninom životu. „Način na koji se epizoda završila stvarno menja sve za svakoga. Elena će uskoro biti potpuno drugačija osoba u mnogo razloga… Na neki način, mi samo počinjemo ispočetka,“ ona kaže.

Ali Elena će se sada setiti mnogo toga, pa ne počinjemo baš praznim listom.

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

ostavio je Elenu u kolima zato što bi radije da ona umre nego da ga mrzi, pa makar joj to spasilo život, Oni mogu da pričaju šta hoće, ON JE NJU PUSTIO DA UMRE. ona je LJUBAV NJEGOVOG ŽIVOTA i spasao je nekog tamo lika umesto da nju spase.

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

WickedGames ::ostavio je Elenu u kolima zato što bi radije da ona umre nego da ga mrzi, pa makar joj to spasilo život, Oni mogu da pričaju šta hoće, ON JE NJU PUSTIO DA UMRE. ona je LJUBAV NJEGOVOG ŽIVOTA i spasao je nekog tamo lika umesto da nju spase.

upravo. mislim, okej, MNOGO MI JE DRAGO što je Matt spašen, po cenu da Elena umre - ne interesuje me, meni je interesantniji Matt od nje. But it's not right. Mislim, ipak je to MOTHER TERESA ELENA, ona je trebala biti spašena, za njega je Matt nebitni lik.
Upravo ona kolateralna šteta o kojoj je Damon pričao.

Biće svađe zbog ovoga između S/D i to žestoke gtukig

http://www.iansbalkan.com

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

I ja sam bila zatečena, ali to i jeste lepota njihove veze. Za razliko od Damona, on poštuje svaki njen izbor. Ona je odlučila da Matt bude spasen i nikada ne bi oprostila Stefanu da to nije uradio.

Carla Elisabeth

Carla Elisabeth
My life lacks
My life lacks

Pa Stefan je znao kolko je Elena bila ljuta sto je prvi put spasio nju a ne njene roditelje, but this time, kad ju je spasavao, da je opet spasio nju prvu ne bi to bilo to, ako me kuzite jel. Ovako je napravio suprotno i spasio Matta kojeg Elena jako cijeni i postuje i divan joj je prijatelj. I msilim da ce zbog ovog Elena jos vise voliti Stefana.

kitten.

kitten.
Sexiest Beast
Sexiest Beast

Možda zato što je retard? Haha, šalim se.
Slažem se sa Kajom. HAPPY

7Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Uto Maj 22, 2012 10:48 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

pa dobro, mišljenja se razlikuju. ja nikako ne mogu da poštujem Stefana zato što je PUSTIO LJUBAV NJEGOVOG ŽIVOTA DA UMRE. on navodno ne može bez nje, učinio je sve za nju i pustio je da umre. i taj postupak ga čini boljim od Damona? poenta ljubavi jeste imati nekog ko će poštovati tvoje odluke ali i SPASITI TE OD SEBE SAME kada je to potrebno, kada ne umeš racionalno da doneseš neku odluku, tada će taj neko biti dovoljno jak da napravi pravi izbor zbog kojeg ćeš mu pre ili kasnije biti zahvalna. ali pustiti tvoju srodnu dušu da umre zato što si ti preveliki slabić da bi joj se suprotstavio u tako važnom trenutku i kada ti spašavaš nekog tamo lika sa kojem si progovorio 2 rečenice u životu... to je epic love? ok, neka bude. ja ću radije držati odnosa u kome su obe strane jednake u donošenju odluka i u kome obe nose pantalone.

8Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sre Maj 23, 2012 10:48 am

kitten.

kitten.
Sexiest Beast
Sexiest Beast

WickedGames ::pa dobro, mišljenja se razlikuju. ja nikako ne mogu da poštujem Stefana zato što je PUSTIO LJUBAV NJEGOVOG ŽIVOTA DA UMRE. on navodno ne može bez nje, učinio je sve za nju i pustio je da umre. i taj postupak ga čini boljim od Damona? poenta ljubavi jeste imati nekog ko će poštovati tvoje odluke ali i SPASITI TE OD SEBE SAME kada je to potrebno, kada ne umeš racionalno da doneseš neku odluku, tada će taj neko biti dovoljno jak da napravi pravi izbor zbog kojeg ćeš mu pre ili kasnije biti zahvalna. ali pustiti tvoju srodnu dušu da umre zato što si ti preveliki slabić da bi joj se suprotstavio u tako važnom trenutku i kada ti spašavaš nekog tamo lika sa kojem si progovorio 2 rečenice u životu... to je epic love? ok, neka bude. ja ću radije držati odnosa u kome su obe strane jednake u donošenju odluka i u kome obe nose pantalone.
Slažem se sa ovim u potpunosti. jč

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

Jednostavno, njihova veza se zasniva na tome - oboje donese odluke i oboje ih poštuju.

Carla Elisabeth ::Pa Stefan je znao kolko je Elena bila ljuta sto je prvi put spasio nju a ne njene roditelje, but this time, kad ju je spasavao, da je opet spasio nju prvu ne bi to bilo to, ako me kuzite jel. Ovako je napravio suprotno i spasio Matta kojeg Elena jako cijeni i postuje i divan joj je prijatelj. I msilim da ce zbog ovog Elena jos vise voliti Stefana.

Slažem se.
Baerm Elena ne bi trebala biti ta koja će ga kriviti jer je to bila njena odluka.

10Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sre Maj 23, 2012 8:23 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

bila je njegova odluka da je pusti da umre.

11Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sre Maj 23, 2012 9:15 pm

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

Iz poštovanja njene odluke da spasi Matta.

12Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sre Maj 23, 2012 9:18 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

on je nju pustio da umre zato što je slabić.

13Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sre Maj 23, 2012 9:56 pm

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

Videla sam neke postove po tumblru tipa:
On je njoj dao delić nade da će barem neko biti spašen, kao što je dao njenom ocu kada je nju spašavao.

Ali ajmo realno. J & K nisu dobro odradili ovo. Stefan je prokleti vampir. Ima neverovatnu snagu. Mogao je razvaliti onaj automobil oba puta i spasiti sve, a ne samo jednog. A i da je spasio jednog, svojom enormnom brzinom mogao je spasiti i nju pre nego što je umrla bez epic pozdravljanja i slično.
Jednostavno, to je fejl u pisanju i rupe u priči sa obzirom da to ostane epic.

Kao što Kaja reče - prava ljubav je ići jedno protiv drugog ako je potrebno da bi se "jedan koji može umreti" (citiram Damona, divno!) spasio.

Ne znam šta su hteli ovom scenom. Iako Julie navodno obožava Stefana samo ga je unizila ovime.

http://www.iansbalkan.com

14Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Pet Maj 25, 2012 7:00 pm

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

Pustio ju je da umre jer je to bila njena odluka.

Pa dobro, to jeste, dosta je loše urađeno. On je mogao spasiti oboje..izvući ih zajedno.

15Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sub Maj 26, 2012 6:45 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

pustio ju je da umre zato što je slabić xD

16Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Čet Maj 31, 2012 2:32 pm

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

To ga ne čini slabićem, nego osobom koja poštuje tuđe izbore LICK

17Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Čet Maj 31, 2012 7:43 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

Stefan poštuje Elenine izbore više nego Damon, to je činjenica. i ovde se ne radi o tome da li je njegova ljubav prema Eleni prava ili nije. jeste. u svakom smislu jeste. ja lićno sumnjam u realnost njene ljubavi, ali ni to nije tema. Stefan je dokazao da je kukavica i slabić iz više razloga. ljubav njegovog života je na ivici smrti. ona je mlada devojka od 18 godina, zdrava, puna života, elana, ljubavi prema drugima, požrtvovana je i rizikovala bi život za drage osobe. takodje, Elena je dokazala da je nije preterano briga za sopstveni život. i tada, Stefan kao ljubav njenog života mora da uskoči. mora da joj pokaže da je njen život bitan, da je spase od nje same, ako ona zahteva nemoguće, da joj pokaže koliko to jeste nemoguće, a ne da je pušta da ide glavom kroz zid samo da se ona ne bi naljutila na njega. a to je upravo problem. on bi radije da ona umre nego da 5 minuta bude ljuta na njega. on bi radije da ona umre, nego da mu ona pruži makar i jednu zamerku. a upravo je to i uradio. on nije poštovao njenu odluku tako što je pustio da umre. on je pokazao koliko mu zapravo nije stalo. ona nije umirala od raka ili bilo koje druge teške bolesti, pa je tako učinio plemenito delo. to nije bilo plemenito delo. Elena, koja ne poštuje svoj život, treba da bude dokazano koliko je njen život vredan. ljubav njenog života treba da joj dokaže da je vrednija od svih. Stefan je izvukao Matta zato što ne može da podnese njenu mržnju i to je sa jedne strane ok. al ako i sam zna da mi njena mržnja potrajala 5 minuta kao i sve njene reakcije, i da on ne može bar malo da bude jak i učini pravu stvar, spasiti je u tako važnom trenutku, kada je on spreman da ceo život provede bez nje samo zato što nije spreman da izdrži malo njene ljutnje. pa to samo dokazuje koliko je on ispod nje i koliko je slaba ličnost i koliko ni sam prema sebi ne gaji poštovanje, a kamoli prema nekom drugom.

u ljubavi, tvoja bolja polovina treba da bude neko ko će umeti da ti se suprotstavi u ključnim trenucima, ko će umeti da te spusti na zemlju, ko će umeti da ti kaže kad si idiot, ko će poštovati tvoje odluke, ali one ISPRAVNE odluke. svako od nas bi u Eleninoj poziciji učinio isto. ali upravo zato treba imati nekog ko te voli to takvih granica ko će u svakom trenutku odabrati tebe. ko će u svakom trenutku odabrati tvoj život umesto nečijeg drugog. ko će biti dovoljno jaka ličnost da se nosi sa tobom i u dobru i u zlu, ko će umeti da poštuje tvoje odluke, ali istovremeno se ograničiti i ne slušati te bespogovorno jer i on ima svoje mišljenje, ličnost, odluke. Stefan nije jaka ličnost. i to je dokazao kroz sve 3 sezone.

18Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Pet Jun 01, 2012 2:07 pm

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

Elena sama sebi to ne bi oprostila, a pogotovo ne Stefanu. Da je Matt umro, ona bi bila slomljena. Ne zato što je ona preživela, nego zato što je opet neko umro, ni kriv ni dužan. Prvo bi krivila sebe, pa Stefana, pa sve ostale.
Ne znam koliko je Stefan stabilna ličnost, ali je činjenica da u tvd-u niko nije dovoljno stabilan u ključnim trenucima.
Ljubav tvog života treba da te spase od tebe same, ali i da poštuje tvoje odluke koje možda i nisu ispravne. Elena je jednostavno odlučila da ovoga puta njen život bude žrtvovan, a da se neko drugi, ko nema veze sa vampirima, spase. I to je jednostavno tako.
Ja verujem da je Stefan mogao da ih spase oboje. Ili da eventualno, prvo izvuče Matta i da se dovoljno brzo vrati i spase Elenu. Ali to je fail koji je učinjen u ovoj epizodi.

19Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Pet Jun 01, 2012 2:42 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

Stefanu treba njen život da bude važan uprkos svemu. jer ako bi ti tek tako pustio ljubav sopstvenog života da umre da se ona ne bi drkala na tebe, to ona više govori o tebi nego o njoj. Stefan to nije uradio da se ona posle ne bi mrzela već iz prilično sebičnog razloga, da ne bi video iskru mržnje u njenim očima.

20Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Pet Jun 01, 2012 6:08 pm

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

Mislim da je to ipak uradio jer previše dobro poznaje Elenu i zna šta ona želi.

21Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Pet Jun 01, 2012 6:49 pm

WickedGames

WickedGames
Compelled
Compelled

ako ovako nastavimo diskutovaćemo do oktobra xD mislim da bi bilo najbolje da se složimo da se ne slažemo xD

22Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Empty Re: Zašto je Stefan ostavio Elenu u autu? Sub Jun 02, 2012 9:31 am

Salvatore♥

Salvatore♥
Whole new world
Whole new world

Pa dobro, svako ima svoje mišljenje XDD

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu